Co jeszcze może zrobić pszenica marki Kamut® dla naszych ciał?

Między innymi polifenole odgrywają ochronną rolę przed chorobami sercowo -naczyniowymi, cukrzycą i zespołem metabolicznym. Na przykład w kilku badaniach wykazało, że starożytne pszenice mają wyższe stężenie karotenoidów, zwłaszcza luteiny, niż współczesna pszenica: aż trzy do ośmiu razy więcej. Luteina ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, które przynoszą w szczególności widzenie.

Łatwiej tolerować

Chociaż starożytne ziarna mają podobną ilość glutenu jak współczesna pszenica, ten ostatni został uprawiany dla lata, aby osiągnąć pożądane właściwości zakwasowe i elastyczność do tworzenia chleba. Te zmienione właściwości mogą prawdopodobnie przyczynić się do nietolerancji obserwowanej w celiakii i wrażliwości pszenicy niekceliłowej na gluten.

Wiele osób zgłosiło, że lepiej tolerować pszenicę marki KAMUT® w porównaniu z nowoczesną pszenicą i a Chęć zrozumienia, że ​​to doprowadziło do programu badawczego prowadzonego przez Kamut International, który zaowocował 35 publikacjami wyników badań w czasopismach recenzowanych.

Kamut® Pszenica, podobnie jak cała pszenica, zawiera gluten, więc it It nie jest zalecane dla osób z celiakią, które muszą unikać wszystkich form glutenu, ponieważ wywołuje odpowiedź immunologiczną w jelicie cienkim. Ważne jest również, aby pamiętać, że jednostki mogą się różnić w odniesieniu do reakcji na gluten w pszenicy marki Kamut® i innych formach pszenicy. Poszukaj wskazówek od pracownika służby zdrowia, jeśli masz diagnozę, która zmniejsza tolerancję na gluten lub pszenicę w diecie. Z pewnością złożone kompozycje zarówno nowoczesnej, jak i starożytnej pszenicy ilustrują, że potrzebne są dalsze badania w tym obszarze. Prawdopodobnie istnieje wiele innych rzeczy oprócz glutenu, które u niektórych osób wywołują wrażliwość.

Korzyści zdrowotne w jądrze

Co jeszcze może zrobić pszenica marki Kamut® dla naszego ciała?

Badania nadal ujawniają korzyści zdrowotne związane z zdolnością przeciwutleniającą pszenicy marki Kamut®. Według założyciela Kamut International, Bob Quinn, korzyści te obejmują zmniejszony poziom cholesterolu, stan zapalny, poziom cukru we krwi i poziom insuliny; zmniejszona oporność na insulinę; i pod kątem wsparcia zdrowego jelit badane jest zwiększone poziomy magnezu, cynku i wapnia. Kamut®. Jedno z badań wykazało, że osoby, które spożywały produkty pszenne marki Kamut® w porównaniu do całej nowoczesnej pszenicy, doświadczyły wzrostu bakterii jelitowych promujących zdrowie. Zajęcia badają również możliwy związek między odmianami pszenicy a zespołem jelita drażliwego (IBS); Badanie naukowe wykazało, że osoby z IBS doświadczyły zmniejszonego bólu brzucha i wzdęć po spożyciu produktów pszenicy marki Kamut®, w porównaniu z nowoczesnymi produktami pszenicy.

W tym pszenicy marki Kamut® w diecie

Pamiętaj, że Kamut® Pszenica zawiera gluten, więc osoby z celiakią musiały go ściśle unikać, podobnie jak wszystkie ziarna zawierające gluten. Jednak, jak opisano wcześniej, wiele osób z wrażliwością na pszenicę zgłosiło pozytywne wyniki uwzględnienia starożytnych form pszenicy do diety. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie wrażliwość na żywność, ważne jest, aby omówić wszelkie zmiany w diecie z lekarzem. Kiedy wprowadzasz nowe produkty spożywcze do swojej diety, najlepiej zacząć powoli, wprowadzać jeden nowy produkt spożywczy na raz i dając mu kilka dni, aby zobaczyć, jak się czujesz przed dodaniem kolejnego. Stwierdzono, że techniki przygotowania, takie jak moczenie, kiełkowanie i fermentowanie (chleb na zakwasie), również poprawia tolerancję. Namoczone i wyrastane ziarna w taki sam sposób, jak bezstronne jądro-w zupach, bocznych daniach, sałatkach, owockach i zapiekankach-i w rezultacie ciesz się szybszym czasem gotowania. Użyj pszenicy Kamut® w jądrze pełnym ziarna lub forma „jagodowa”, w przepisach, które wymagają Farro, jagody pszenne lub spelt. Kamut® pszenica stanowi świetną bazę do sałatek ziarna, frytki wegetariańskie i dodatki. -Świetne i doskonałe do porannej owsianki, pikantnego pilafa lub następnego wegetariańskiego burgera. Na koniec eksperymentuj z używaniem rozrusznika na zakwasie, aby cieszyć się pieczywem i pieczonymi produktami. Naturalne bakterie zakwasu promują proces fermentacji, który może pozostawić niższy poziom glutenu w chlebie. Fermentacja pomaga również rozbić kwasy fitynowe, które mogą powodować problemy dla osób z IBS.

Kamut® marka pszenicy jest niezwykle wszechstronnym ziarnem, nie jest trudno być kreatywnym w kuchni i docenić jej korzyści kulinarne i zdrowotne!

Sponsorowane przez Kamut® Brand Wheat

Blog | Odżywianie, zdrowie, Wellness Widok Komentarze Komentarz

Zostaw odpowiedź Odpowiedź Anilij odpowiedź

Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje imię, e -mail i strona internetowa w tej przeglądarce następnym razem, gdy komentuję

asparagus dill tofu quiche

Sharon Palmer

Opublikowano 20 kwietnia 2020 r.

Zaktualizowano 10 marca 2022

· Przepis

Zrób całkowicie quiche na bazie roślin z biczem tofu z kurkumą i warstwami warzyw . To pikantne ciasto obejmuje dobroć szparagów, grzybów, cebuli i koperku – wszystkie zmieszane z kremowym tofu Herbed. Po prostu włożył go w chrupiącą skorupę https://yourpillstore.com/ z nasion pełnoziarnistych, a masz zdrowy, wegański posiłek, który można zaimponować! Ten quiche w koperku szparagów jest pyszny i wręcz wspaniały podawany na brunch, weekendowe śniadanie, specjalny obiad, stół wakacyjny lub posiłek imprezowy.

Przewodnik po kroku:

Połącz mąkę, siece lniane , oliwy z oliwek i mleko roślinne, aby zrobić ciasto ciasta Piec przez 10 minut. Cebule i czosnek w oliwy z oliwy. Dodaj koperę, czarny pieprz i suchą musztardę. Addd tofu, mleko roślinne, czerwona pieprz, gałka muszkatołowa, kurkuma, drożdże odżywcze, sos sojowy i sól do blendera i przetwarzanie, aż będzie gładka. Mieszana mieszanka tofu w mieszaninie warzywnej. Zmieszczone tofu w warzywa. Pożądanie tofu Warstwa warzywnego do skórki ciasta i gładkiej powierzchni łyżką. BAKE przez 30 minut. Udekoruj połówki pomidorowe i bułkę tartą z koperkiem i oliwą z oliwek. Piec przez 15 minut. Połączenie na 8 porcji i ciesz się.

Asparagus Dill tofu quiche (wegańskie)

(7 głosów, średnia: 4,57 na 5) Ładowanie …

4,6 z 7 recenzji

Autor: dietetyk zasilany roślinami · Przepis

Wykonaj całkowicie quiche na bazie roślin z biczem tofu z kurmą i warstwami warzyw. To pikantne ciasto obejmuje dobroć szparagów, grzybów, cebuli i koperku – wszystkie zmieszane z kremowym tofu Herbed. Po prostu włożył go w chrupiącą skorupę z nasion pełnoziarnistych, a masz zdrowy, wegański posiłek, który można zaimponować! Ten quiche w koperku szparagów jest pyszny i wręcz wspaniały podawany na brunch, weekendowe śniadanie, specjalny obiad, stół wakacyjny lub posiłek imprezowy.

Przewodnik po kroku:

Połącz mąkę, siece lniane , oliwy z oliwek i mleko roślinne, aby zrobić ciasto ciasta Piec przez 10 minut. Cebule i czosnek w oliwy z oliwy. Dodaj koperę, czarny pieprz i suchą musztardę. Addd tofu, mleko roślinne, czerwona pieprz, gałka muszkatołowa, kurkuma, drożdże odżywcze, sos sojowy i sól do blendera i przetwarzanie, aż będzie gładka. Mieszana mieszanka tofu w mieszaninie warzywnej. Zmieszczone tofu w warzywa. Pożądanie tofu Warstwa warzywnego do skórki ciasta i gładkiej powierzchni łyżką. BAKE przez 30 minut. Udekoruj połówki pomidorowe i bułkę tartą z koperkiem i oliwą z oliwek. Piec przez 15 minut. Połączenie na 8 porcji i ciesz się.

Asparagus Dill tofu quiche (wegańskie)

(7 głosów, średnia: 4,57 na 5) Ładowanie …

4.6 z 7 recenzji

Autor: dietetyk zasilany roślinami

Dostawa specjalna: CSA

Sharon Palmer

Opublikowano 19 lipca 2019 r.

Zaktualizowano 13 października 2020 r.

CSA nadają nowe znaczenie słowom świeżego, lokalnego, sezonowego i pysznego.

Wyobraź sobie pudełko wypełnione świeżymi produktami, dostarczone do domu lub lokalnego gorącego miejsca. Twoje oczy najpierw łapią rozmyte brzoskwiniowe brzoskwinie idealne na klasyczne ciasto brzoskwiniowe. A aromatyczne ciało dojrzałych, zielone melony spadziowego kusi cię do doskonałego sorbetu. A potem szpiegujesz błyszczące, jędrne, papryki, które z pewnością sprawi, że twoja słynna nadziewana papryka będzie się popa z pewnym Je ne se se quoi. Jako dodatkowy bonus, pudełko produktów można prześledzić do konkretnej farmy w Twojej społeczności. Podczas gdy wielu z nas nie myśli po przejściu, gdy robimy się na supermarkecie, powinniśmy spędzić więcej czasu na zdrowiu naszego systemu żywnościowego. Na szczęście nie musisz mieszkać na farmie, aby móc uzyskać lokalną żywność od rolników i dokładnie wiedzieć, skąd pochodzi Twoja żywność.

Lokalne rynki rolników oferują środki do zapewnienia świeżych lokalnych produktów, Pozwalając ci wspierać lokalną społeczność rolną. Ale co, jeśli nie możesz dostać się na rynek rolników w ich ustalonym czasie i miejscu? Jasne, fajnie jest odwiedzić, ale nie zawsze są wygodne. Rozważ tę alternatywę: zamiast przejść na rynek rolników, rynek rolników przychodzi do ciebie; Dostarczają uprawy, które zbierają do twoich drzwi wejściowych lub pobliskich lokalizacji odbioru, poprzez tak zwane rolnictwo wspierane przez społeczność, lub CSA (czasami nazywane rolnictwem wspólnotowym. Ten chrupiący organiczny szpinak, ci źli chłopcy są już w domu, czekając, aż zamieniisz je w sałatkę obiadową.

Jak to działa. Rolnicy prowadzą i prowadzą programy CSA za pośrednictwem swoich gospodarstw, a członkowie CSA płacą za część produktów, które otrzymują rutynowo, zazwyczaj co tydzień lub dwukonał. Zapewnia to rolnikom wsparcie finansowe potrzebne w tych trudnych czasach gospodarczych, ponieważ zawód rolniczy stał się praktycznie przestarzały, przy około 2% populacji USA.

Wiele gospodarstw zapewnia biuletynom pakiety CSA, które oferują, które oferują, które oferują CSA, które oferują Pomysły na eksperymentowanie z nowymi potrawami i przepisami. Konkretne produkty otrzymują członkowie CSA, w porównaniu z sezonami i warunkami uprawy, co sprawia, że ​​jedzenie smakują najlepiej i kosztują najmniej.

Dlaczego pozostaje lokalny? Przez chwilę odśwież zalety lokalnego jedzenia. Po pierwsze, lokalnie uprawiane jedzenie jest świeższe, więc smakuje lepiej. Lokalnie uprawiane owoce i warzywa mogą dojrzewać, w przeciwieństwie do metod komercyjnych, co oznacza, że ​​produkcja jest niedojrzała, aby przetrwać surową podróż procesu wysyłki. Często, produkty sprzedawane na super rynkach nie otrzymały odpowiedniego czasu na dojrzewanie, a zatem pozwalają składnikom odżywom pokarmu na ich szczytową wartość.

Lokalne i ekologiczne żywność jest najbardziej preferowana, ale jeśli tylko jeśli jeśli jest to najbardziej preferowane żywność lokalna i ekologiczna Zmuszony do wybrania, możesz zdecydować się na rozważenie lokalnego ponad organicznego. Często produkty ekologiczne, które znajdujemy w naszych lokalnych supermarketach, podróżowały w przełajach lub krzyżowo, a szkody środowiskowe wyrządzone znacznie przynoszą korzyść z zakupu ekologicznego na początek. Lokalne jedzenie jest po prostu lepsze dla środowiska. Rozważ CSA za sposób na „Green”.

Rozszerzenie horyzontów. Czynnik zaskoczenia CSA jest zabawny. Twoje pudełko przybywa i nie możesz się doczekać, aby zobaczyć, co cię wysłali; To jak otrzymanie prezentu od lokalnego rolnika! Na początku może to być trudne, ponieważ nie masz kontroli, jak zawsze możesz z wyprzedzeniem planować cotygodniowe posiłki. Ale ekscytujące jest otrzymywanie składników, a następnie skorzystać z nich i zaprojektować menu. Pomyśl o tym jak wyzwanie programu kulinarnego! Jakie pyszne posiłki możesz zaprojektować z tymi nowymi składnikami podanymi? Wyciąga cię ze strefy komfortu, aby wypróbować nowe rzeczy, których nigdy nie próbowałeś, od świeżego koperku po rabarb. Zachowaj przedmioty, takie jak konserwowanie, zamrażanie i suszenie, jeśli jest to więcej, niż można jeść jednocześnie. Możesz także dzielić się z innymi i przedstawić je idei CSA. W końcu wciąż jest wiele osób, które nie wiedzą o CSA. Koncepcja nie jest zupełnie nowa, choć jego popularność wzrosła w ostatnich latach w USA. Chociaż po raz pierwszy zaczęliśmy widzieć CSA zaczynające się tutaj w latach 80., koncepcja wynikała ze Szwajcarii i Japonii w latach 60. XX wieku, gdzie konsumenci, którzy chcieli bezpiecznej żywności, postanowili współpracować z rolnikami, którzy chcieli stabilnego rynku swoich upraw. Setki CSA istnieją dzisiaj, wiele na wschodnim wybrzeżu, ale popularność rośnie na Zachodnim Wybrzeżu. W Kalifornii – zwłaszcza Południowej Kalifornii – sezony i żniwa trwają dłużej, udostępnia nam więcej produktów spożywczych przez cały rok.

Wygoda jest kluczowa. Wiele CSA będzie oferować witryny odbioru jako alternatywę dla dostawy do domu, często po nieco niższych kosztach dla członków. Zapisanie się na CSA jest łatwe. Świetnym miejscem początkowym jest www.localharvest.org/csa, gdzie ponad 5 milionów osób rocznie otrzymuje lokalne jedzenie od swojej społeczności. Następnie sprawdź stronę internetową CSA Aware na stronie www.csaaware.com, aby zobaczyć, w jaki sposób CSA może być jeszcze wygodniejsze, spersonalizowane i elastyczne. Jeśli chcesz, aby konkretny przedmiot przybył tydzień później, Twoja farma może to dostosować. Sałatka z gruszki z rurubowaną cykorią z pistacjami i granatesgolden burakami i czerwonym chardem z białą fasolą

napisaną przez Ladana Tehrani z Sharon Palmer, MSFS, RDN 14 sierpnia 2013 r.; Zaktualizowano 17 lipca 2019 r.

Zdjęcie: Produkcja na lokalnym rynku rolników, Sharon Palmer, MSFS, RDN

Blog | Zrównoważony Wyświetl komentarze H3>

Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje imię, e -mail i strona internetowa w tej przeglądarce następnym razem, gdy komentuję

Najnowszy szum na przekąskach, jak gotować z smoczymi owocami

post na nawigację

Najnowszy szum na przekąskach do gotowania z Dragon Fruit

CSA nadają nowe znaczenie słowom świeżych, lokalnych, sezonowych i pysznych.

Wyobraź sobie pudełko nadziewane świeżymi produktami, dostarczone do domu lub w domu lub Lokalny gorący punkt. Twoje oczy najpierw łapią rozmyte brzoskwiniowe brzoskwinie idealne na klasyczne ciasto brzoskwiniowe. A aromatyczne ciało dojrzałych, zielone melony spadziowego kusi cię do doskonałego sorbetu. A potem szpiegujesz błyszczące, jędrne, papryki, które z pewnością sprawi, że twoja słynna nadziewana papryka będzie się popa z pewnym Je ne se se quoi. Jako dodatkowy bonus, pudełko produktów można prześledzić do konkretnej farmy w Twojej społeczności. Podczas gdy wielu z nas nie myśli po przejściu, gdy robimy się na supermarkecie, powinniśmy spędzić więcej czasu na zdrowiu naszego systemu żywnościowego.

Contents