Pirmsdzemdību vitamīni atbalsta augļa augšanu un attīstību

Ja tas ilgst vairāk nekā dažas nedēļas, var būt nepieciešams meklēt palīdzību savam bērnam.

Novecošana rada daudzas izmaiņas organismā. Bet kas ir aiz šīm izmaiņām? Kad sievietes sasniedz 40. un 50. gadu vecumu, viņas atklāj, ka sākas vairākas pārmaiņas, un bieži vien “dzīves pārmaiņas” vaino menopauzi. Tomēr šis ir labākais laiks vairogdziedzera slimību diagnosticēšanai. Tātad, kas ir problēma? Vai arī ir kāds savienojums?

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

Ātrs pārskats

Vairogdziedzeris

Vairogdziedzeris ražo hormonus, kas kontrolē vairākas funkcijas visā organismā. Šie hormoni kontrolē sirdi, gremošanu, elpošanu, ķermeņa temperatūru un daudzas citas ķermeņa funkcijas. Vairogdziedzera hormoni ietver:

Ja šie hormonu līmeņi tiek mainīti, ķermeņa sistēmas nedarbojas tā, kā vajadzētu. Var būt simptomi, kas liecina par problēmu, vai arī var nebūt. Simptomi var būt tik pakāpeniski, ka tie paliek nepamanīti, vai arī tos var viegli sajaukt ar citām problēmām.

Menopauze

Nacionālais novecošanas institūts un Pasaules Veselības organizācija menopauzi raksturo kā izmaiņas dzīves posmos, kad sievietes:

Menopauzi bieži sajauc ar laiku, kad mēnešreizes kļūst neregulāras, hormonu līmenis svārstās, rodas karstuma viļņi un nakts svīšana, kā arī garastāvokļa izmaiņas un depresija, kā arī citi simptomi. Tomēr to sauc par perimenopauzi.

Perimenopauze parasti sākas vecumā no 45 līdz 55 gadiem, lai gan dažām sievietēm rodas agrīni simptomi. Tas var ilgt vidēji septiņus gadus, bet pat desmit līdz 15.

Hormonu izmaiņas, kas rodas menopauzes laikā, atstāj sievietes atvērtas tādām veselības problēmām kā:

Vai pastāv saikne starp vairogdziedzeri un menopauzi?

Kad sievietes sasniedz menopauzi, un viņu ķermenis sāk mainīties. Daudzi arī sāk pamanīt izmaiņas vairogdziedzerī. Vai tā varētu būt sakritība?

Menopauzei un vairogdziedzera izmaiņām, kas var rasties sievietes vecumā, ir līdzīgi simptomi. Var būt grūti noteikt atšķirību. Sievietes un veselības aprūpes sniedzēji var automātiski pieņemt, ka šos simptomus izraisa menopauze. Iespējamais vaininieks.

Kādi ir vairogdziedzera izmaiņu un menopauzes simptomi?

Menopauze

Menopauzes pazīmes un simptomi sākas ar perimenopauzi, kas var būt pat 10 gadus pirms menopauzes. Lielākajai daļai sieviešu tas var sākties aptuveni 45 gadu vecumā, lai gan katrs ir atšķirīgs. Perimenopauzes pazīmes:

Vairogdziedzeris

Vairogdziedzera darbības traucējumu pazīmes var atšķirties no cilvēka uz cilvēku. Ir vairāki vairogdziedzera darbības traucējumi, tostarp hipotireoze , hipertireoze , Grave slimība un citi. Katrai no tām ir dažādas pazīmes un simptomi.

Vairogdziedzera simptomi atšķiras atkarībā no traucējuma. Šo traucējumu pazīmes var būt līdzīgas citām slimībām vai dzīves posmiem, piemēram, menopauzei.

Arī citi simptomi ir saistīti ar šiem traucējumiem, taču tie nav tik līdzīgi menopauzes simptomiem.

Kā pateikt atšķirību

Ja novērojat šos simptomus un neesat pārliecināts, vai vainot menopauzi vai vairogdziedzeri, konsultējieties ar savu pakalpojumu sniedzēju. Vairogdziedzera darbības traucējumi ir izplatīti sievietēm, īpaši pēc menopauzes. Sievietēm arī astoņas reizes biežāk nekā vīriešiem tiek diagnosticēti vairogdziedzera darbības traucējumi nekā vīriešiem. Pastāv liela iespēja, ka jūs pieredzēsit abus.

Vairogdziedzera darbības traucējumi ir viegli diagnosticējami. Jūsu veselības aprūpes sniedzējs veiks fizisko pārbaudi un sajutīs vairogdziedzera darbības traucējumu pazīmes. Jūsu pakalpojumu sniedzējs pasūtīs asins analīzes un, ja nepieciešams, ultraskaņu, lai apskatītu vairogdziedzeri.

Asins analīzes ir labākais veids, kā noteikt, vai vairogdziedzeris darbojas pareizi. Jūsu pakalpojumu sniedzējs pārbaudīs vairogdziedzera stimulējošo hormonu (TSH), hormonu, ko ražo hipofīze, kas regulē vairogdziedzera hormonus. Patoloģiska TSH ir pirmā pazīme, ka vairogdziedzeris nedarbojas pareizi. Viņi arī pārbaudīs vairogdziedzera hormonus – T4, Free T4, T3 un Free T3, lai palīdzētu izsekot sliktai vairogdziedzera darbībai.

Tātad, vai pastāv saikne starp vairogdziedzeri un menopauzi?

Vairogdziedzera darbības traucējumi var traucēt reproduktīvo sistēmu. Pastāv saikne starp vairogdziedzeri un reproduktīvajiem orgāniem, kas pazīstami kā hipotalāma-hipofīzes-gonādu (HPG) asi. HPG ass regulē hormonus, kas izdalās no olnīcām, estrogēnu un progesteronu.

Kad sievietes sasniedz menopauzi, olnīcas samazina estrogēna un progesterona ražošanu. HPG ass darbojas uz cilpas. Kad viena puse mainās, tā rada reakciju, un otra puse reaģē. Šajā gadījumā tiek ietekmēta hipofīze, kas atbrīvo TSH, lai kontrolētu vairogdziedzeri. Tādējādi vairogdziedzeris saņem jauktus ziņojumus no hipofīzes un var sākt atbrīvot dažādus T4 vai T3 līmeņus.

FAQ

Vai tas ir garantēts?

Nē.

Vai tas notiks ar katru sievieti?

Nē.

Vai tā ir iespēja?

Jā.

Vai ir vērts to izpētīt, ja jums ir bažas?

Noteikti.

Kas man jādara, ja esmu noraizējies?

Ja jums ir bažas par to, vai jūsu simptomi ir saistīti ar menopauzi vai saistīti ar vairogdziedzeri, sazinieties ar savu veselības aprūpes sniedzēju. Vairogdziedzera pārbaude ir vienkārša. Ārstēšana ir pieejama, ja vainojams vairogdziedzeris.

Jūsu pakalpojumu sniedzējs var arī palīdzēt jums orientēties jūsu simptomos, ja tie nav saistīti ar jūsu vairogdziedzeri. Menopauzes simptomus var arī ārstēt. Jums nav jācieš tikai tāpēc, ka tā ir dzīves sastāvdaļa. Konsultējieties ar pakalpojumu sniedzēju par iespējām.

Menopauze notiek lielākajai daļai sieviešu no 40 gadu vidus līdz 50 gadu vidum. Daudzas sievietes atzīst, ka simptomi ir normāli, kā dabiska dzīves sastāvdaļa. Tomēr dažreiz simptomus izraisa citas problēmas, piemēram, vairogdziedzeris. Vairogdziedzera darbības traucējumiem var būt līdzīgi simptomi, kas apgrūtina to atklāšanu un ārstēšanu. Hormoni abās sistēmās var mainīties menopauzes dēļ, tāpēc pie vainas var būt viena, otra vai abas.

Pirmsdzemdību vitamīni ir īpaši izstrādāti, lai nodrošinātu, ka grūtnieces saņem pietiekami daudz barības vielu. Šie vitamīni kompensē uzturvielu trūkumu, kas nāk no parastā uztura. Mātes veselībai un mazuļa attīstībai ir nepieciešamas pareizās uzturvielas.

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

Kāpēc pirmsdzemdību vitamīni ir svarīgi?

Vidusmēra sieviete nesaņem pietiekami daudz vitamīnu un minerālvielu no regulārā uztura. Tas galvenokārt attiecas uz mājsaimniecībām ar zemiem vai vidējiem ienākumiem. Kad sieviete iestājas grūtniecība, viņas uzturvielu līmenis samazinās. Viņas enerģijas līmenis palielinās, un bērnam ir nepieciešams vairāk barības vielu, lai viņš varētu augt.

Zems uzturvielu līmenis var radīt veselības problēmas mātei un mazulim. Tas var izraisīt īstermiņa un ilgtermiņa veselības problēmas mazuļa dzīves laikā. Pētījumi liecina, ka nepareizs uzturs grūtniecības laikā var izraisīt arī sliktu veselību vairākām paaudzēm.

Pirmsdzemdību vitamīni atbalsta augļa augšanu un attīstību.

Kam vajadzētu lietot pirmsdzemdību vitamīnus?

Grūtniecēm jāsāk lietot pirmsdzemdību vitamīnus pēc iespējas agrāk grūtniecības laikā.

Sievietēm, kuras plāno grūtniecību, pirmsdzemdību vitamīnu lietošana jāsāk vismaz trīs mēnešus pirms grūtniecības.

Mātes, kas baro bērnu ar krūti, turpinās lietot pirmsdzemdību vitamīnus, līdz pārtrauks barot bērnu ar krūti.

Kas ir pirmsdzemdību vitamīnos?

Pirmsdzemdību vitamīniem ir vairāki vitamīni un minerālvielas, kas nepieciešami, lai topošās mātes būtu veselas. Šajā maisījumā vissvarīgākais ir folijskābes, dzelzs un kalcija saturs.

Folijskābe palīdz novērst nervu caurules defektus . NTD ir smadzeņu un muguras smadzeņu anomālijas, kas rodas mazuļa attīstības laikā. Mātēm jāsāk lietot folijskābi trīs mēnešus pirms grūtniecības. Folijskābe ir kā folāts, izņemot to, ka tā ir sintētiska. Folāts dabiski ir atrodams pārtikas produktos, taču ar to nepietiek, lai nodrošinātu to, kas jums nepieciešams tikai ar uzturu.

Ieteicamā deva: 400 miligrami vitamīnā; papildus nāks no pārtikas

Dzelzs novērš anēmiju mātei, kā arī placentas un augļa attīstību. Dzelzs palīdz organismam ražot asinis un pārvadāt skābekli visā ķermenī.

Ieteicamais dienas daudzums: 27 miligrami

Kalcijs palīdz novērst augstu asinsspiedienu vai preeklampsiju , priekšlaicīgas dzemdības vai ierobežotu augļa augšanu. D vitamīns bieži tiek kombinēts ar kalciju, lai novērstu preeklampsiju, priekšlaicīgas dzemdības vai mazus zīdaiņus, kas ir grūtniecības laikā. Tas var arī neļaut mātei zaudēt kaulu blīvumu grūtniecības laikā.

Ieteicamais dienas daudzums: kalcijs 1000 miligrami vecumā no 19 līdz 50 gadiem

D vitamīns: 600 http://www.alkotox-official.top/ starptautiskās vienības

Cik tu ņem?

Katru dienu jums ir jālieto tikai viena pirmsdzemdību vitamīna porcija. Ja izvēlaties vitamīnus saņemt bezrecepšu veidā, deva var būt vairāk nekā viena tablete. Noteikti izlasiet norādījumus, lai redzētu, cik daudz jums nepieciešams katru dienu.

Contents