Redzēt, kā manas kājas kustas, tā bija ļoti emocionāla pieredze."

"Neiespējami dziedāt,": Mūzikas ikonai Robertai Flakai ir ALS

Lūk, kas tas ir un kā tas darbojas:

Kas ir ALS?

Saskaņā ar Nacionālo veselības institūciju datiem , ALS pakāpeniski noārdās, pēc tam nogalina nervu šūnas smadzenēs un muguras smadzenēs.

To parasti sauc par Lū Geriga slimību, kas nosaukta pēc slavenā beisbola spēlētāja, kurš saslima ar šo slimību un kuram 1939. gadā bija jādodas pensijā.

Tā ir neinfekcijas slimība, un federālajām veselības amatpersonām par gadījumiem netiek ziņots. Slimību kontroles un profilakses centri veic aptaujas, lai noskaidrotu, cik bieži tas ir.

Saskaņā ar vienu no jaunākajām aptaujām, kas publicētas par šo slimību 2017. gadā , Amerikas Savienotajās Valstīs bija gandrīz 18 000 līdz 31 000 ALS gadījumu.

ALS pazīmes un simptomi, kā arī to rašanās secība dažādiem cilvēkiem atšķiras.

Saskaņā ar Kanādas ALS biedrības datiem iespējamās agrīnās slimības pazīmes ir paklupšana, lietu nomešana, neskaidra vai “bieza” runa, apgrūtināta rīšana, svara zudums, samazināts muskuļu tonuss, elpas trūkums, pastiprināti vai samazināti refleksi un nekontrolējami smiešanās periodi. vai raudāt.

Kādi ir simptomi?

Iespējamie agrīnie simptomi ir:

Laika gaitā muskuļu vājināšanās turpinās izplatīties visā ķermenī, galu galā apgrūtinot elpošanu, košļāšanu, rīšanu un runāšanu.

Welltone: labākā izvēle hipertensijas ārstēšanai, tikai vietnē https://welltone-website.com/lv/ .

Saskaņā ar Kanādas ALS biedrības datiem redzes, taustes, dzirdes, garšas un ožas sajūtas parasti netiek ietekmētas, un daudziem cilvēkiem acu un urīnpūšļa muskuļi paliek funkcionāli līdz slimības beigām.

Nav zināms, kas izraisa lielāko daļu ALS gadījumu, taču ir konstatēts, ka daži iedzimti faktori izraisa ģimenes ALS.

Citi faktori, ko zinātnieki pēta, lai atrastu saikni ar ALS, ir vides iedarbība, uzturs un traumas, saskaņā ar CDC .

Vai ALS ir izārstējams?

Līdz šim nav atrasts līdzeklis pret ALS.

Saskaņā ar CDC, cilvēki ar ALS dzīvo no 3 līdz 5 gadiem pēc simptomu rašanās,

Šķiet, ka tas, cik ilgi cilvēks dzīvo ar ALS, ir saistīts ar vecumu; cilvēki, kuri ir jaunāki, kad slimība sākas, dzīvo nedaudz ilgāk.

Cilvēki ar ģimenes ALS parasti dzīvo tikai vienu līdz divus gadus pēc simptomu parādīšanās, ziņo CDC.

Kā tas var ietekmēt runu un dziedāšanu?

Saskaņā ar Slimību kontroles un profilakses centru ALS izraisa nervu šūnu palēnināšanos un nāvi.

Saskaņā ar ALS asociācijas datiem, funkcionējošu nervu šūnu trūkums atņem cilvēkiem spēju aktivizēt konkrētus muskuļus, tostarp muskuļus ap plaušām un muti, kā arī balss saites.

Vai ir ALS ārstēšana?

ALS nevar izārstēt, taču ir ārstēšanas metodes, kas var palēnināt slimības progresēšanu.

Zāles riluzols, ko tirgo ar zīmolu Rilutek, bija pirmā ārstēšana, ko apstiprinājusi Pārtikas un zāļu pārvalde . Zāles tika apstiprinātas 2017. gadā . Glutamaterģisks antagonists, tas ir slimību modificējoša ārstēšana, kas, kā pierādīts, pagarina dzīvi pacientiem ar ALS, kas saistīts ar mirstības samazināšanos par 35%.

Edaravone, ko pārdod kā Radicava, FDA apstiprināja tablešu veidā maijā. Trešā ārstēšana ir Amylyx Pharmaceuticals Relyvrio, par kuru uzņēmums paziņoja, ka FDA apstiprināja septembrī.

Kāds ir jūsu spermatozoīdu skaits?: Spermas skaits samazinās, liecina pētījumi, radot jautājumus par vīriešu veselību un iedarbību

Kurām slavenībām ir ALS?

Papildus beisbola izcilajam Lū Gerigam ievērojamas personas , kurām diagnosticēts ALS, ir:

Natalie Neysa Alund aptver jaunākās ziņas par ASV ŠODIEN. Sazinieties ar viņu pa e-pastu nalund@usatoday.com un sekojiet viņai Twitter @nataliealund .

Viņš izmanto stimulatoru, kas aktivizē elektrodus, kas implantēti viņa mugurkaulā, dažas stundas dienā. "Tā ir daļa no manas ikdienas," viņš teica.

Ierīce tika izstrādāta īpaši šim lietojumam, atšķirībā no iepriekšējām ierīcēm, kas bija pārveidoti neirostimulatori, kas paredzēti, lai palīdzētu cilvēkiem ar Parkinsona slimību un līdzīgām slimībām.

Lai gan stimulācijai bija tūlītējs efekts, bija nepieciešami trīs līdz četri treniņu mēneši, līdz Roccati un pārējie varēja staigāt bez atbalsta.

"Nav jau tā, ka tas ir brīnums uzreiz," sacīja Gregoire Kurtīna no Šveices Federālā Tehnoloģiju institūta, kura palīdz vadīt darbu , kas pirmdien publicēts Nature Medicine . Taču stimulācija ļāva Roccati sākt trenēties aptuveni 10 dienas pēc viņa 2020. gada augusta operācijas.

"Pēc vienas dienas es varēju staigāt," sacīja Roccati. "Lai redzētu, kā manas kājas kustas, tā bija ļoti emocionāla pieredze."

Viņš uzturējās Šveicē deviņus mēnešus ilgas rehabilitācijas, pirms pārcēlās uz dzīvi Torino, Itālijā, kur turpina terapiju. "Es jūtos labāk, kad to lietoju," sacīja Roccati, kurš tagad dzīvo patstāvīgi savā dzīvoklī. "Es varu visu izdarīt viens, bez problēmām."

"Mums ir vajadzīga viena diena, lai šī tehnoloģija būtu pieejama ikvienam, " viņa teica. "Tas vēl nav, bet, cerams, būs pēc dažiem gadiem."

Šveices komanda, sadarbojoties ar uzņēmumu Onward Medical , kurā Kortīna ir galvenā zinātnes darbiniece, izmanto līdzīgu pieeju, lai risinātu citas problēmas, kas bieži vien ir saistītas ar paralīzi, tostarp augstu asinsspiedienu un zarnu kontroles un seksuālās funkcijas trūkumu, kā arī smaga Parkinsona slimība.

"Mēs uzskatām, ka stimulācijas tehnoloģijai ir spoža nākotne," sacīja Kortīna.

Ideja par stimulatora lietošanu nav pavisam jauna, sacīja Dr Daniel Lu, neiroķirurgs UCLA Health Losandželosā, kur zinātnieki jau desmit gadus ir izmantojuši stimulatorus paralizētiem pacientiem. Taču Šveices komandas darbs ir "aizraujošs tādā ziņā, ka tas vairāk virzās uz realitāti".

Lu teica, ka tehnoloģija joprojām ir jāpārbauda daudziem citiem pacientiem, pirms tā ir gatava plašai lietošanai, un pētījumos jāiesaista kontrole, kas nesaņem aktīvu stimulāciju.

Pat ja tas darbojas labi, pacienti nekad netiks atjaunoti tieši tur, kur viņi bija pirms traumas, viņš teica. "Es uztraucos, ka pacienti sacīs:" Es varu būt normāls, "" sacīja Lu. Bet, kad cilvēki konsekventi trenējas, saņemot stimulāciju, viņš ir redzējis dramatiskus funkciju uzlabojumus.

Viņš teica, ka muguras smadzeņu pacienti, iespējams, ir vairāk ieinteresēti urīnpūšļa, zarnu un roku funkciju uzlabošanā, nevis spēju atkal staigāt. "Ratiņkrēsls veic diezgan labu darbu, lai jūs nokļūtu no punkta A uz punktu B," viņš teica. Aptaujas liecina, ka pacienti labprātāk varētu kontrolēt savas ķermeņa funkcijas, lai viņi varētu atsākt mijiedarbību pasaulē.

Viņš teica, ka roku un roku kontroles uzlabojumi ir vēl tālāki. Taču nav šaubu, ka paralīzes novēršanai būs tālejoši medicīniski ieguvumi, sacīja Lu.

"Ja jūs varat izārstēt muguras smadzeņu bojājumus, jūs, iespējams, varat izārstēt insultu," viņš teica kopā ar neirodeģeneratīvām slimībām. "Tas ir svarīgi ikvienam. Cilvēcei."

Tehnoloģiju uzlabošana

Operācija un ierīce nav piemērota ikvienam ar paralīzi. Komanda ir koncentrējusies uz stumbru un kājām, tāpēc cilvēki, neizmantojot rokas vai rokas, negūtu labumu.

Pētījumi ar pelēm arī liecina, ka ierīce labāk darbosies gados jaunākiem cilvēkiem nekā vecākiem cilvēkiem, lai gan komanda līdz šim ir uzrādījusi efektīvus rezultātus cilvēkiem, kas vecāki par 50 gadiem. Cilvēki ar mazāk smagiem bojājumiem atveseļojās pilnīgāk, sacīja Blohs.

Šim izmēģinājumam komanda izvēlējās trīs vīriešus, kuri bija stabili un kuriem muguras smadzeņu traumas radās pirms vairāk nekā gada. Lielākā daļa uzlabojumu pēc muguras smadzeņu traumas notiek pirmajā gadā, tāpēc uzlabojumus pēc šī brīža, visticamāk, radīs medicīniska iejaukšanās, nevis smags darbs vai dabiska atveseļošanās.

Bloha sacīja, ka sākotnēji bija nobažījusies, ka pacientiem stimulācija varētu būt sāpīga, taču neviens nav sūdzējies.

Roccati nēsā līdzi planšetdatoru un var ieprogrammēt ierīci, lai ļautu viņam veikt dažādas darbības.

Pētnieku nākamais solis būs ierīces vienkāršošana un neliela datora implantēšana kopā ar elektrodiem, lai stimulāciju varētu viegli ieslēgt un izslēgt no mobilā tālruņa, sacīja Kortīna.

"Ir ļoti svarīgi, lai tehnoloģija būtu ļoti viegli lietojama un nekavējoties efektīva," sacīja Kortīna.

Stimulāciju cilvēki galu galā izmantos daudz ātrāk pēc traumām, kad ieguvumi, visticamāk, būs vēl lielāki, sacīja Blohs.

Tā kā katra pacienta traumas ir nedaudz atšķirīgas, Kortīns teica, ka viņš plāno izveidot elektrodu bloku iespēju bibliotēku, no kuras ķirurgs var izvēlēties.

Viņš teica, ka cilvēki arī atveseļojas un atšķirīgi reaģē uz elektrodiem, daļēji traumu apjoma un daļēji motivācijas dēļ. "Ir grūti paredzēt uzlabojumu diapazonu, ko mēs novērojam nākotnē," viņš teica.

Komanda cer dažu gadu laikā sākt 50–100 pacientu izmēģinājumu, lai apstiprinātu tehnoloģiju, un galu galā 1000 cilvēku izmēģinājumu, lai iegūtu Pārtikas un zāļu pārvaldes apstiprinājumu.

"Mēs vēl neesam pilnībā izstrādājuši šīs tehnoloģijas apjomu," sacīja Kortīna. "Mēs sagaidām vēl labāku atveseļošanos."

Sazinieties ar Kārenu Veintraubu pa e-pastu kweintraub@usatoday.com

Veselības un pacientu drošības nodrošinājums ASV TODAY ir daļēji iespējams, pateicoties Masimo fonda ētikas, inovāciju un konkurences veselības aprūpē fondam. Masimo fonds nesniedz redakcionālu ieguldījumu.

Denges drudzis pieaug ASV teritorijās Karību jūras reģionā, un nesen veikts pētījums liecina, ka vairāk nekā pusei bērnu ASV Virdžīnu salās ir bijusi iepriekšēja infekcija.

Denges drudzis ir odu pārnēsāta slimība, kas var izraisīt drudzi un izsitumus. Smagas infekcijas, īpaši sekundāras, var būt letālas.

Slimība ir endēmiska tropiskajos apgabalos, piemēram, ASV Virdžīnu salās un Puertoriko, divās ASV teritorijās Karību jūrā, kas atrodas aptuveni 40 jūdžu attālumā viena no otras. ASV vakcīna kļuva pieejama tikai pagājušajā gadā.

Eksperti saka, ka pētījums pievērš uzmanību tropiskām slimībām, kuras ir ignorējušas globālās veselības iniciatīvas un kuras ir vēl steidzamākas klimata pārmaiņu apstākļos, kas rada vislabākos apstākļus pārnēsātāju pārnēsātām slimībām.

"Slimības, piemēram, tropu drudzis, pieaug daudzās nabadzīgās kopienās," sacīja Dr. Gaurabs Basu, Hārvardas Universitātes Klimata, veselības un globālās vides centra primārās aprūpes ārsts un veselības līdzsvarotības līdzstrādnieks.

"Kopienas globālajos dienvidos veicina klimata pārmaiņas daudz mazāk – par daudzām mazākām – nekā attīstītās valstis. Un tomēr viņi nes nastu."

Novēršami savainojumi nogalina Amerikas bērnus. Daži ir vairāk pakļauti riskam.

Vairāk nekā 50% bērnu ASV Virdžīnu salās ir bijuši tropu drudzis: ko tas nozīmē

Pētnieki pētīja asins paraugus vairāk nekā 350 bērniem vecumā no 9 līdz 13 gadiem ASV Virdžīnu salās no 2022. gada aprīļa līdz maijam. Saskaņā ar Slimību centru datiem, aptuveni 51% pacientu ir bijis tropu drudzis, pamatojoties uz seroprevalenci vai antivielām asinīs. Kontroles un profilakses pētījums.

Taču ir ierobežoti detalizēti dati par gadījumu un nāves gadījumu skaitu ASV Virdžīnu salās: CDC dati liecina, ka kopš 2020. gada nav ziņots par gadījumiem, un kopš 2012. gada ar tropu drudzi saistīti nāves gadījumi nav bijuši. Tas varētu būt saistīts ar nepietiekamu ziņošanu, piemēram, viegliem gadījumiem, kas ir pakļauti radaram. teica Basu un doktors Metjū Kolinss, Emory Universitātes Medicīnas departamenta infekcijas slimību nodaļas docents.

Tomēr eksperti saka, ka tropu drudzis reģionā un citās vietās, kur tā ir endēmiska, pieaug. Pagājušajā gadā Puertoriko tika reģistrēti vairāk nekā 800 gadījumi, salīdzinot ar 509 gadījumiem 2021. gadā.

Contents